Moda jakość premium

Wiosną warto korzystać z dobrodziejstwa nieocenionego stylu włoskiego. Włochy od zawsze są ojczyzną wyselekcjonowanych tkanin oraz wysokojakościowych ubiorów. Przez wieki wielkim szacunkiem darzone były były włoskie, wyszukane aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu utalentowanych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam kształtował się rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy styl włoski.
Niniejszy przegląd po wspomnianym stylu włoskim należy zacząć od jego genezy, czyli tkanin. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury i lokalny klimat, najpopularniejszymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest także wizytówką wielu innych wyrobów włoskich. Tak samo jest z modą – to włoscy projektanci wyznaczają trendy, a włoskie metropolie są gospodarzami najważniejszych imprez modowych na świecie. A zatem jakie znaki rozpoznawcze cechują styl włoski?
Elementem koniecznym każdej stylizacji są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z naturalnych tkanin gwarantują przepuszczalność powietrza oraz komfort użytkowania. Kluczowe są podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. To właśnie dzięki takim zabiegom Włosi podkreślają swoją niebanalność w ubiorze. Panowie doceniają kolory lokalnej przyrody, dlatego stawiają na barwy plaż i morza. W garniturach koszule stają się eleganckim dodatkiem i dopiero wówczas noszone są z krawatami.